Вишиванка має величезне значення для кожного українця не лише як елемент святкового, народного вбрання, а й як складова українського культурного надбання. Історія вишиванки має глибоке коріння, адже елементами вишивки прикрашався ще одяг скіфів, які проживали на землях сучасної України ще до нашої ери. У Київській Русі також прийнято було носити вишитий одяг, про що є згадки тогочасних мандрівників та істориків. Український народ крізь віки проніс любов до вишиванки та зберіг традиції вишивання одягу.
День вишиванки відзначається у третій четвер травня. Тобто цього року День вишиванки припадає на 19 травня.
Це свято не прив’язане до державного чи релігійно свята, воно є швидше символічним. В умовах війни з росією цей день стає ще важливішим.
Кожен українець, чи то в Україні, чи то за кордоном, може одягнути вишиванку і показати єдність, незламність і красу українського народу.
Українці вірили, що вишиванка є оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті, і намагалися закодувати в орнаменті щастя, долю, життя та волю. Майже у кожній українській сім’ї є вишита сорочка,тому учасники освітнього процесу ліцею с.Павлівка взяли участь у фотоквесті "А я іду по світу в вишиванці"
У День вишиванки хочеться побажати миру .
Щорічним святом миру і єднання є День Європи. Свято відзначають 9 травня Європейський Союз, прапором ЄС прикрашають вулиці 27 міст країн Європи. Цьогоріч День Європи для українців – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура, демократія і свобода. Відзначення Дня Європи – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. Європейський Союз виступає союзом демократичних держав, що працюють разом заради збереження миру.
У цей день здобувачі освіти ліцею с. Павлівка долучилися до освітніх заходів про Європейський Союз, були проведені тематичні уроки, виховні заходи, віртуальні подорожі, конкурс малюнків – асоціацій про країни ЄС. Всі заходи, спрямовані на європейські цінності, формування єдиного європейського простору та ролі в ньому України. Головна мета відзначення в Україні Дня Європи – формування думки щодо євроінтеграційного курсу нашої держави.
Відзначення Дня Європи в Україні – це важливий крок у становленні України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи та подальший її вступ у ЄС.
8 травня в Україні та багатьох країнах Європи відзначають День пам'яті та примирення. Саме 8 травня гітлерівська Німеччина капітулювала. Цей день присвячений пам'яті жертв Другої світової війни.
1939-1945 Пам'ятаємо! Перемагаємо!
Нині українці боронять рідну землю
від нових нацистів — росіян. Перемога буде за нами — і сьогодні вона стане ще на один день ближчою.Україна понад усе!!!
В Україні та світі Міжнародний день матері традиційно припадає на другу неділю травня. Цього року це - 8 травня. Не забудьте обійняти і привітати найріднішу людину у світі теплими словами, які зігрівають душу. Вдячні сини і дочки,що навчаються у Павлівському ліцеї , шлють вітання всім Матерям України!!!
Віримо у Перемогу!!!
Щорічно, 26 квітня, Україна вшановує жертв однієї з найбільших техногенних катастроф в історії людства - аварії на Чорнобильській АЕС. Тисячі рятувальників героїчно ліквідували наслідки катастрофи, не давши їй завдати ще більш руйнівних наслідків . З нагоди 36- річниці трагедії учні 8-а класу з вчителем географії Івченко Л. А провели тематичний онлайн урок спільно зі студентами 2 курсу природничо- географічного факультету спеціальності 014.07 середня освіта ( Географія) ВДПУ їм. М. Коцюбинського Круком Сергієм та Цибульською Інною.