Урок математики"Властивості множення раціональних чисел" вч. Г.І.Гунько
Тема: Властивості множення раціональних чисел
Мета: Повторити властивості множення натуральних чисел, розширити їх на множення раціональних чисел і вдосконалити вміння виконувати множення раціональних чисел (використовуючи переставну, сполучну та властивості 0 та 1 при множенні).
Розвивати в учнів пізнавальний інтерес, логічне мислення, пам’ять, увагу, здібності самостійної діяльності.
Виховувати в учнів культуру математичної мови, культуру математичних записів, позитивне ставлення до навчання, упевненість у своїх силах.
Хід уроку
І. Організаційний етап
«Покажи мені – і я запам’ятаю,
Дай мені діяти самому – і я навчуся…»
(Китайська мудрість)
Кожен з вас приготувався
На перерві постарався.
Сіли рівно, повернулись,
Одне одному всміхнулись
Настрій на урок взяли
Працювати почали.
Зробимо в науку крок
Розпочнемо вже урок.
Відкрийте зошити, запишіть число, класна робота. Я рада вас вітати на нашому уроці.
Слово УРОК …таке звичне для нас, але дуже вагоме. Скільки слів можна утворити з його літер. Усі ці слова потрібні нам будуть для спішної роботи на уроці. Отже, складемо словничок слів.
У – успіх, увага, усмішка
Р – радість, робота
О – обдарованість, організованість
К – кмітливість, колективізм.
Сподіваюсь, що на уроці на вас чекає успіх. Тому я бажаю вам натхнення, успіху, плідної праці. І ви теж посміхніться один одному і побажайте удачі.
ІІ. Формування мети і завдань уроку
Діти, над якою темою ми з вами працювали на попередньому уроці, звісно «Множення раціональних чисел»
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
Черговий учень на закритій частині дошки, перед уроком, записує відповіді до домашніх завдань. Всі учні перевіряють у своїх зошитах правильність виконання завдань, якщо відповідь правильна ставлять «+», а якщо неправильна – «–».
IV. Актуалізація опорних знань
Пропоную вам виконати завдання:
1. «Продовж речення»
1 Якщо помножити два числа з різними знаками, то добуток буде число… (від’ємне)
2 Якими можуть бути два числа, щоб їх добуток був додатнім? (або додатні або від’ємні)
2. Заповнити таблицю (поставити потрібний знак)
а |
+ |
+ |
– |
|
в |
– |
|
+ |
|
ав |
|
+ |
|
+ |
3. Чи правильна відповідь (письмово):
Гра «Вірю не вірю»
Якщо твердження вірне то учні плещуть у долоні, а якщо ні, то – сидять тихо.
1. Чи вірите ви, що число -7 менше за -17?
2. Чи вірите ви, що число -21 – натуральне?
3. Чи вірите ви, що ?
4. Чи вірите ви, що сума від’ємних чисел завжди від’ємна?
5. Чи вірите ви, що добуток від’ємних чисел завжди від’ємний?
Робота в групах
Клас ділиться на три команди, і кожна команда виконує завдання у якому потрібно в пусту клітинку записати результат попередньої дії
Ланцюжок (письмово)
1.
![]() |
![]() |
![]() |
2.
![]() |
![]() |
![]() |
3.
V. Мотивація навчальної діяльності
Обчисліть значення виразів:
1.
2. Які числа треба поставити замість ☼, щоб рівність була правильна
☼
☼
☼
☼
3. А, чи не можна застосувати закони множення для раціональних чисел:
Які закони ми тут використали?.
Записуємо тему уроку: «Властивості множення раціональних чисел»
VІ. Пояснення нового матеріалу
Властивості множення раціональних чисел
(Перегляд презентації)
1.
2. – переставний закон множення
3. Знак добутку залежить від кількості від’ємних множників?
А) якщо їх парне число, то знак добутку «+»;
Б) якщо їх непарне число, то знак добутку «–»;
4. Якщо змінити знак одного з множників, то добуток зміниться на протилежний.
Усні вправи (Слайди)
Письмові вправи
1.
а)
б)
в)
г)
д)
е)
2.
а)
б)
в)
г)
3. Перемножте всі цілі числа від -1 до -5 включно. Чи буде добуток більший від 100?
4. Розв’язати рівняння
а)
б)
в)
VIІ. Підсумок уроку
У чарівну шапку мудрої Сови були вкладені карточки із завданнями на застосування властивостей множення раціональних чисел. Кожен учень по черзі дістає завдання і пояснює його
VІIІ. Виставлення оцінок
IХ. Домашнє завдання
Навігація
- Головна
- Нормативні документи та інформаційна відкритість закладу
- історія ліцею
- Адміністрація
- Методична робота
- Учнівське самоврядування
- Мережа класів ліцею
- Розклад руху автобуса
- Розклад уроків
- Розклад роботи гуртків
- Бібліотека ліцею
- Зовнішнє незалежне оцінювання
- Контакти
- Електронний класний журнал
- Новини
- Атестація педагогічних працівників
- Виховна робота
- Екстернат
- Творча скарбничка
- Фотогалерея
- Скринька довіри
- Оцінювання учасників освітнього процесу
- Розклади ДПА
- Харчування
- Аналіз відвідування учнів школи
- Рівень навчальних досягнень учнів
- Дистанційне навчання
- Оголошення
- Кабінет соціального педагога
- Кабінет практичного психолога
- Психологічна підтримка
- Профорієнтаційна робота
- Клас безпеки
Новини
Контакти
Ми в Facebook
Ми в Youtube
Адреса: Вінницька обл., Калинівський р-н., с.Павлівка, вул.Шкільна, 10.
Тел.:(04333)42823 (04333)42594
Email:schoolpavlivka@ukr.net